Atların Kullanımı

Atlar ilk önce tarımda , avlamada, savaşta ve  savaş arabalarını çekmek için kullanıldılar. Atların tarihteki ilk görevi insanı beslenme ardından tarlaları sürmede ve en son olarak savaşta insandan daha hızlı hareketeden  savaş arabalarını sürmektir.

Ataların özellikleri  hızlı, çevik, asil ve güzel olmalarıdır.

Milattan Önce 4.000 yılına kadar insanlar, atlarla henüz ne yapacaklarını tam olarak çözemedikleri için yemek dışında pek bir işte kullanamadılar . Biri ata binmeyi düşünmeden önce en az 100.000 sene boyunca atları avlayıp yiyorduk.

Daha sonra gelen Bronz Çağının gelmesiyle atlar savaş için kullanılmaya başlandı. Bu çağda şövalyeleri ve top arabalarını çeken atlar en çok insan fayda sağladığı bu dönemde  en fazla zulmü yine bu dönemde görmüşlerdir.

İlerleyen yüzyıllarda gelişen teknoloji ve sosyal etkilerle atlar daha çok kendi haline bırakıldı ve basit tarımsal faaliyetlerde kullanılmaya başlandı. Daha sonra atlar yarışta ve yarışmalarda kullanıldı.

Biliyor musunuz?:Reklamlara bir kez tıkladığınızda tahminleri ücretsiz olarak paylaşmaya devam edebilmemiz için bize ufak bir katkı sağlayacaksınız.
Herkese Altılı Ajans olarak başarılar dileriz.
Tahminler yayınlandığında ücretsiz bildirim almak istiyorsanız sağ altta bulunan "ZİL" simgesine tıklayarak "BİLDİRİMLERİ AL" yazısına basabilirsiniz. Bu özellik için telefon veya bilgisayarınızda Google Chrome kullanmanızı öneriyoruz.
Web sitemize destek olmak için tahminleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Post Author: OK Editör