At Yarışlarında Pist Ve Mesafe

Her atın yarış hayatına başlamadan öncesinde kısa, orta ve uzun uzaklıkta konuşup konuşmayacağı belirlenmiş olur. Bazı atlar uzaklık ayırt etmeksizin koşarken, bazıları kısa  mesafede  kuvvetli koşup uzun mesafelerde normal performans sergileyebilir.
Bu vaziyet her atın kendisine has koşu stilini oluşturur. Bu nedenden dolayı at yarışlarında önemli  püf noktalardan biri koşu mesafeleridir.
Yarış mesafeleri kadar pistlerde çok önemli bir rol  taşır. Kum ve çim pist olarak ikiye bölünen pistler hava koşullarına  göre kendisi içlerinde değişiklik gösterirken, bu arada her kentte her hipodrom da değişiklik gösterebiliyor.
Örneğin çim pist seven atların kumda aynı performans ile konuşmaması oldukça normaldir. Kum ve çim ayrımını atlar arasında rahatlıkla yapabilirsiniz.Yaşamına yeni başlayacak olan atlar içinde de orijinlerine bakarak bunu ayırt edebilirsiniz.
Kum pist durumuna  göre normal, nemli, ıslak ve çamurlu olarak ayrılırken, çim pist de normal, yumuşak, ağır ve çok  ağır olarak ayrılır ve atların değişik pist hallerine göre koşuları farkındalık  gösterebilir. At yarışı oynarken hem pisti hatta mesafeye göre oynayacağınız atları iyice analiz  etmelisiniz.

Biliyor musunuz?:Reklamlara bir kez tıkladığınızda tahminleri ücretsiz olarak paylaşmaya devam edebilmemiz için bize ufak bir katkı sağlayacaksınız.
Herkese Altılı Ajans olarak başarılar dileriz.
Tahminler yayınlandığında ücretsiz bildirim almak istiyorsanız sağ altta bulunan "ZİL" simgesine tıklayarak "BİLDİRİMLERİ AL" yazısına basabilirsiniz. Bu özellik için telefon veya bilgisayarınızda Google Chrome kullanmanızı öneriyoruz.
Web sitemize destek olmak için tahminleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Post Author: OK Editör