At Yarışı Nedir?

At yarışları orta çağdan günümüze dek uzanan at koşu ve atlı yarış sporlarından biridir.

At Yarışı Sporu Tarihi

At yarışı tüm sporların en eskisidir ve en temel konsepti olan yüzyıllar boyunca neredeyse hiç değişime uğramadan günümüze kadar gelmiştir. Modern çağda, at yarışı, eğlence grubu çeşitlendirilmesinden, büyük bir halk eğlencesi, sektörüne dönüşmüştür. Ancak, 21. yüzyılın ilk on senesinde, sporun popülerliği önemli ölçüde azalmıştı.

Geçmişe Genel Bakış

At yarışı eski bir spordur. Kökenleri, Orta Asya’nın göçebe kabileleri (atı ilk kez evcilleştiren) arasında M.Ö. 4500 senelerine kadar uzanır. O zamandan beri, at yarışı kralların sporu olarak gelişti. Günümüzde, at yarışı, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın çoğu yerinde yasal olan birkaç kumar biçiminden biridir.

At yarışı Amerika’da en çok izlenen seyirci sporlarından biridir. 1989’da 50 milyondan fazla insan 8.000 günlük yarışa katıldı ve 9 milyar doların üzerinde bahis yaptı. At yarışı da Kanada, İngiltere, İrlanda, Orta Doğu, Güney Amerika ve Avustralya’da popüler bir spordur.

Amerika Birleşik Devletlerin de en popüler ırklar, 3/4 mil ve 1/4 mil arasındaki düz parkurlarda yarışan Thoroughbred atlardan oluşur.

Biliyor musunuz?:Reklamlara bir kez tıkladığınızda tahminleri ücretsiz olarak paylaşmaya devam edebilmemiz için bize ufak bir katkı sağlayacaksınız.
Herkese Altılı Ajans olarak başarılar dileriz.
Tahminler yayınlandığında ücretsiz bildirim almak istiyorsanız sağ altta bulunan "ZİL" simgesine tıklayarak "BİLDİRİMLERİ AL" yazısına basabilirsiniz. Bu özellik için telefon veya bilgisayarınızda Google Chrome kullanmanızı öneriyoruz.
Web sitemize destek olmak için tahminleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Post Author: OK Editör