At Koşuları Koşu Aralıkları

At sahibinden sahibine ve atların vaziyetine göre değişikliğe uğrayan bir faktör olsa da, atların koşu sıklıkları yarışlarda göstereceği performansını etkiler. Kimi atlar sıklıkla koşmasına ve performansından hiçbir şey kaybetmemesine rağmen , kimileri de kısa aralıklarda peş peşe iyi performans sergileyemez.
Elbette bu vaziyetin atın bakımı ve antremanları da etkiler. Bu nedenden dolayı oynayacağınız atları seçerken koşu sıklıklarını ve daha önceden bu sıklıklarda koştuğundan mütevellit iyi bir performans sergilediğini de göz önünde bulundurmalısınız.
Yarışlarda atların kullandığı aksesuarlar ve ağırlıklar, atların yarışlarda daha iyi bir başarı getirebilmesi için enerji sarf edilen her atın kaliteli aksesuarlar bulunur. Bu aksesuar ve kısaltmaları alttaki gibidir:
GK: Gözlük Kulaklık
KGK: Kapalı Gözlük Kulaklık
KDB: Kulaklık Dil bağı
KGDB: Kapalı gözlük Dil bağı
KGKDB: Kapalı Gözlük Kulaklık Dil bağı
Atların takacağı yukarıdaki aksesuarlar yarış içindeki performansına doğrudan etki eder. Bu aksesuarlar atların başka atlardan etkilenmemesini veya sesten etkilenmemesini sağlar.
Bu nedenle at yarışı bahisleri içinde seçeceğiniz atların daha önce koşularında hangi aksesuarları takıp takmadığını ve koştuğu yarışta hangi aksesuarları kullandığını kesinlikle değerlendirin.
Zaman kimi at, yarışı kazandıktan sonra idman koşularına çıkarlar. Aksesuarlar kadar jokey ve atların handikap puanlarına göre tespit edilen jokey ağırlıkları da oldukça önemlidir. Bir önceki koşusunda 51 kg ile oldukça başarılı olan bir at, bir ileri koşusunda 60 kg ile başarısız olabilir.

Biliyor musunuz?:Reklamlara bir kez tıkladığınızda tahminleri ücretsiz olarak paylaşmaya devam edebilmemiz için bize ufak bir katkı sağlayacaksınız.
Herkese Altılı Ajans olarak başarılar dileriz.
Tahminler yayınlandığında ücretsiz bildirim almak istiyorsanız sağ altta bulunan "ZİL" simgesine tıklayarak "BİLDİRİMLERİ AL" yazısına basabilirsiniz. Bu özellik için telefon veya bilgisayarınızda Google Chrome kullanmanızı öneriyoruz.
Web sitemize destek olmak için tahminleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Post Author: OK Editör